No items found.

Personal

Personal

Alexandra Grege

Barnmorska/Ungdomsmottagningen

alexandra.grege@osteraker.se

Alexandra kommer att finnas på skolan varannan torsdag mellan kl 10-12. Med start torsdagen 5/9-19

Anders “Avva” Lundin

Rektor

08-525 262 52anders.lundin@skargards.se

Ansvarig för övrig personal, konsulter och elvhälsan

Anna Leijon

Skolläkare

Skolläkare Anna Leijon bokas via skolsköterska.

Anna-Karin Kullberg

Skolpsykolog

Bokas via skolsyster eller kurator. Finns på skolan tisdagar 11:30-16

Anneli Hogreve

Receptionist

anneli.hogreve@skargards.se

Charlotta "Lotta" Suta

Biträdande rektor

08-52526280charlotta.suta@skargards.se

Ansvarig för Gymnasiegemensamma ämnen, IMYRK och NB

Christina Karlsten‍

Skolsköterska

christina.karlsten@skargards.se

Christinas tider Måndag 9-13 Onsdag 9-13

Fredrik Eriksson

Biträdande rektor

08-52526287fredrik.eriksson@skargards.se

Ansvarig för FRI, STY, FT

Göran Andersson

Kafeterian

goran.anderssonr@skargards.se

Isabelle Malmborg

Assistent

isabelle.malmborg@skargards.se

Jakob Brottman

Köksbiträde

jakob.brottman@skargards.se

Laila Larsson

Skolsyster

08-525 262 53laila.larsson@skargards.se

Sjukanmälan: Malin Denkert 08-525 262 84

Lars Henriksson

Busschaufför, köksbiträde

08-525 262 73lars.henriksson@skargards.se

Madleen Gustafsson

Specialpedagog

08-525 262 69madleen.gustafsson@skargards.se

Malin Denkert

Administratör

08-525 262 84malin.denkert@skargards.se

Max Undén

IT assistent

max.unden@skargards.se

Morgan Elfving

IT, webb och PR

08-525 262 76morgan.elfving@skargards.se

Ossi Järvistö

Köksmästare

08-525 262 78ossi.jarvisto@skargards.se

Tommy Gerrbrand

Biträdande rektor, Studie- och yrkesvägledare

08-52526255tommy.gerrbrand@skargards.se

Victoria "Vickan" Lagh

Skolchef

08-525 262 56victoria.lagh@skargards.se

Åsa Strömstedt

Administration

08-525 262 51asa.stromstedt@skargards.se

Lärare - IM

Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75

Ann-Sofie Söderhäll

Programansvansvarig för IMYRK, NB

08- 525 26 285ann-sofie.soderhall@skargards.se

Mentor för IMYRK18.

Linda Pers

Engelska (IM), svenska (IM), tyska

linda.pers@skargards.se

Mentor IMYRK19.

Olle Wenström

SO-ämnen (IM)

olle.wenstrom@skargards.se

Mentor för IMYRK17.

Lärare - BA

Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75

Gunnar Ahlinder

Elevassistent husbyggnad

gunnar.ahlinder@skargards.se

Göran Brottman

Anläggning

08-52526261goran.brottman@skargards.se

Mentor för ANL18 och ANL17

Henrik Ahnfeldt

Husbyggnad

henrik.ahnfeldt@skargards.se

Husbyggnad

Jimmy Lenard

Husbyggnad

08-525 262 60jimmy.lenard@skargards.se

Mentor BY18 och BY17.

Stefan Kolström

Måleri

08-525 262 62stefan.kolstrom@skargards.se

Mentor MÅL18 och MÅL17.

Lärare - EE

Eric van Rooy

El

08-52526288eric.van.rooy@skargards.se

Mentor för EE18

Jörgen Sandström

El

08-52526282jorgen.sandstrom@skargards.se

Mentor för EE19

Roger Åberg

El

08-525 262 57roger.aberg@skargards.se

Mentor för EE18 och EE17

Lärare - FT

Johan Eklund

Fordon

08-525 262 64johan.eklund@skargards.se

Mentor FO17 och FO18.

Jörgen Alderlid

Transport

jorgen.alderlid@skargards.se

Mentor för TR19

Mattias Borgström

Transport

08-52526259mattias.borgstrom@skargards.se

Mentor för TR18 och TR17

Simon Jara Cofre

Fordon

08-525 262 81simon.jara.cofre@skargards.se

Mentor FO19.

Lärare - HA

Anna Markianos

Handels

anna.markianos@skargards.se

Mentor för HA18

Gitte Benckert

Handels, APL

08-52526283gitte.benckert@skargards.se

Mentor för HA19

Kristina Aspelin

Handels

08-52526263kristina.aspelin@skargards.se

Mentor HA17.

Lärare - HV

Frisör 08-525 262 66
Stylist 08-525 262 67
Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75

Anette Karlström

Frisör

08-525 262 66anette.karlstrom@skargards.se

Mentor för FRI17.

Mari-Louise Himmerstål

Elevassistent Frisör

mari-louise.himmerstal@skargards.se

Mentor FRI18.

Marina Sandbrink

Frisör

marina.sandbrink@skargards.se

Mentor för FRI19.

Meritxell Urena

Stylist, spanska, engelska

08-525 262 67meritxell.urena@skargards.se

Mentor för STY19

Susan Gillzzaoui

Stylist

susan.gillzzaoui@skargards.se

Mentor STY17.

Susanne Larsson

Frisör, stylist

susanne.larsson@skargards.se

Mentor för FRI18.

Lärare - NB

Isabelle Wasmuth

Veterinär, naturbruk

isabelle.wasmuth@skargards.se

Mentor NB17

Kerstin Anderberg

Djur

kerstin.anderberg@skargards.se

Djur

Stina Hedin

Naturkunskap, naturbruk och Ma-stöd

stina.hedin@skargards.se

Mentor för NB18.

Lärare - RL

Fredrik Frankenberg

RL – Bageri och konditori

fredrik.frankenberg@skargards.se

Mentor BK17, BK18.

Fredrik Jansson

RL – Kök

fredrik.jansson@skargards.se

Mentor för RL18 och RL19.

Louisa Verner

RL – Servering

08-52526265louisa.verner@skargards.se

Mentor för RL19 och RL17

Lärare - Gymnasiegemensamma ämnen

Lärarrum 1: 08-525 262 74
Lärarrum 2: 08-525 262 75

André Wikdahl

Svenska, filosofi

08-52526277andre.wikdahl@skargards.se

Mentor för BA19.

Anna Hamnström

Religion, svenska

08-525 262 71anna.hamnstrom@skargards.se

Mentor FO19.

Anna Sandberg

Engelska, svenska

08-52526270anna.sandberg@skargards.se

Mentor för TR19

Ashna Rasoal

Svenska

ashna.rasoal@skargards.se

Mentor för SA17.

David Borg

Idrott, historia

david.borg@skargards.se

Mentor SA17.

Eddie Beneder

Matematik

08-52526258eddie.beneder@skargards.se

Mentor för HA19

Jonas Nilsson

Engelska, historia

Mentor STY18.jonas.nilsson@skargards.se

Ling Li Tabor

Matematik, speciallärare och kemi

08-525 262 79ling.li-tabor@skargards.se

Maria Söderberg

Naturkunskap

maria.soderberg@skargards.se

Mentor EE17.

Marie Andrén

Matematik

marie.andren@skargards.se

Mentor för NB19

Tjänstlediga

Linus Lundin

Vaktmästare

linus.lundin@skargards.se